Skip to content
Home » Ar angina užkrečiama?

Ar angina užkrečiama?

Varginantis gerklės skausmas, karščiavimas ir bendras silpnumas gali signalizuoti apie itin nemalonią ligą – anginą. Kuo ji pasireiškia ir ar ja galima užsikrėsti nuo kito asmens?

Kas yra angina?

Angina vadinamas ūminis tonzilitas, priskiriamas prie ūminių infekcinių susirgimų. Liga pasireiškia tonzilių uždegimu, kuris pagal kilmę gali būti dvejopas: virusinis arba bakterinis. Tonzilitas tarp susirgimų tikrai pasitaiko gana dažnai, ypač vaikams.

Kalbant apie tonzilių funkciją, tai jos neretai pavadinamos filtrais, kurie sulaiko ir pašalina nepageidaujamus per nosį bei burną patenkančius mikroorganizmus – taip Jūsų organizmas apsaugomas nuo infekcijų. Tačiau kartais tas filtras įveikiamas ir patekę virusai arba bakterijos sukelia tonzilių uždegimą

Anginos simptomai

Gerklės skausmas, užkimimas gali atsirasti ir tiesiog peršalus ar susirgus kitomis ligomis. Tačiau anginą paprastai išduoda skausmas, juntamas ryjant, pavyzdžiui, seiles ar nuryjant maistą, gėrimus. Taip pat anginos atveju dažnai karščiuojama (labiau būdinga aukšta temperatūra, pavyzdžiui, virš 38 laipsnių), vargina bendras silpnumas, skauda galvą. Esant anginai gali skaudėti ir kaklo srityje esančius limfmazgius, dažnai šios ligos atveju jie padidėja. Sergant angina vargina ir gerklės skausmas, tonzilės parausta, jų paviršius tampa rausvos spalvos su baltomis apnašomis.

Ar angina galima užsikrėsti?

Dažnas klausimas, ar angina yra užkrečiama. Kai kurie mano, kad užsikrėsti šia liga galima tik turint artimą kontaktą su sergančiuoju. Tačiau tiesa kiek kitokia – angina plinta oro lašeliniu būdu, todėl ja užsikrėsti kur kas lengviau: kalbant su sergančiuoju, arti sėdint, naudojantis ta pačia pagalve ar kitais daiktais ir pan. Tad bendraujant su sergančiuoju angina geriausia dėvėti burną ir nosį dengiančią kaukę.

Kaip gydyti anginą?

Anginos gydymas yra kompleksinis. Paprastai skiriami antibiotikai: gali būti leidžiami, gali būti geriami. Karščiavimui mažinti, taip pat nuo gerklės skausmo galite gerti be recepto parduodamus skausmą malšinančius priešuždegiminius vaistus.

Esant lėtiniam tonzilitui gali būti taikoma chirurginė intervencija, kurios metu pašalinamos tonzilės.

Tiesa, gydyti anginos nepatariama patiems, kadangi gydytojas geriausiai gali diagnozuoti ligą ir paskirti tikslingą gydymą.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tiktarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomenas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com kamtoreikia.lt weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt