Skip to content
Home » Ką žinome apie vandens siurblius?

Ką žinome apie vandens siurblius?

iurbliai – įrenginiai, padedantys aprūpinti namus vandeniu, taip pat nusausinti įvairias patalpas, teritorijas ar laistyti žemės sklypus. Siurbliai būna įvairūs, nes yra skirtingų tipų. Jie taip pat skiriasi savo dydžiu ir techninėmis specifikacijomis.

Giluminiai panardinami vandens siurbliai

Giluminiai panardinami vandens siurbliai – tai siurbliai, kurie įprastai yra skirstomi į dvi stambias grupes, t. y., giluminius panardinamus siurblius, skirtus vandens pumpavimui iš šulinių, bei į giluminius panardinamus siurblius, skirtus vandens pumpavimui iš gręžinių. Šio tipo siurbliai yra eksploatuojami tik panardinti po vandeniu: nuolatinio veikimo metu toks siurblys turi būti panardintas ne mažiau kaip 1–2 m. gylyje.

Siurbliai su hidroforu

Siurbliai su hidroforu yra sausai statomi siurbliai, kurie yra naudojami vandens tiekimui iš įvairių vandens telkinių bei skirti užtikrinti stabilų slėgį visoje vandens tiekimo sistemoje. Šio tipo siurbliai yra naudojami įvairiuose srityse (buityje, žemės ūkyje, pramonėje ir t. t.). Paprasti siurbliai su hidroforu gali įsiurbti vandenį iš 9 m gylio, o inžektoriniai siurbliai su hidroforu – net iš 30 m gylio.

Fekaliniai siurbliai

Stipriai užterštų skysčių pumpavimui yra skirti siurbliai, vadinami fekaliniais siurbliais. Šie siurbliai gali turėti smulkintuvus, kurie efektyviai susmulkina visas nuotekose ar kituose užterštuose skysčiuose esančias stambesnes priemaišas. Į paviršinius, pusiau panardinamus ir panardinamus siurblius skirstomi fekaliniai siurbliai yra nepamainomi tada, kai norima į centralizuotas kanalizacijos trasas arba į vietinius valymo įrenginius išpumpuoti kanalizacijos turinį.

Drenažiniai siurbliai

Gruntiniam arba lietaus nuotekų vandeniui pumpuoti dažniausiai yra pasirenkami drenažiniai siurbliai. Šie siurbliai taip pat puikiai pasitarnauja, norint tvenkinio arba kito vandens šaltinio vandeniu palaistyti daržą, pievelę ir pan.

Vandens siurbliai laistymui

Patogūs ir nekaprizingi vandens siurbliai laistymui yra tikras išsigelbėjimas, kai reikia užtikrinti vandens tiekimą iš šalia esančių vandens šaltinių. Galite rinktis giluminius panardinamus arba sausai statomus vandens siurblius laistymui. Jie būna įvairių dydžių, galios ir kitų techninių parametrų, todėl lengvai rasite tokį, kuris atitiks Jūsų poreikius. Daugiau informacijos apie vandens siurblius laistymui ir kitų tipų siurblius bei gausų jų pasirinkimą rasite, sekdami šią nuorodą: https://www.van2o.lt/vandens-siurbliai.html.