Skip to content
Home » Kada geriausias metas sodinti pomidorus ir bulves?

Kada geriausias metas sodinti pomidorus ir bulves?

Kada geriausias metas sodinti pomidorus ir bulves?

Nesunku pastebėti, kad būtent pomidorai bei bulvės yra vienos labiausiai lietuvių mėgstamų daržovių. Ir tikrai nesunku suprasti, kodėl šios daržovės yra tokios mėgstamos – jos puikiai auga mūsų krašte, yra skanios bei maistingo, be to, iš jų galima paruošti labai daug įvairių patiekalų; bulvės puikiai išsilaiko ir per žiemą, o pomidorus galima konservuoti ir tai pat jais mėgautis šaltuoju metų laiku. Taigi, puikių savybių šios daržovės turi iš tiesų labai daug, tad,  nieko keista, kad dauguma žmonių nori jas auginti. Na, o tam, kad būtų galima tinkamai auginti šias daržoves, pirmiausia reikia jas pasodinti. Tad, sodinimo procesai ir viskas, kas su tuo susiję, yra labai svarbūs. Taigi, šį kartą kviečiame sužinoti daugiau apie šių daržovių sodinimą. 

Ką reikia žinoti apie pomidorų sodinimą?

Taigi, kada yra geriausia sodinti pomidorus? Dėmesį verta atkreipti į tai, kad tai geriausia daryti jau tuomet, kai oro temperatūra  bent 4 paras iš eilės yra didesnė nei 8 laipsniai šilumos. Ir šių daržovių nesodinkite tuo atveju, jeigu temperatūra vis dar yra žemesnė nei nurodyta, priešingu atveju, pomidorų daigeliai neturės tinkamų sąlygų augti ir lėtai mirs. 

Ką reikia žinoti apie bulvių sodinimą?

Kalbant apie bulvių sodinimą, verta žinoti, kad tai yra geriausia daryti tuomet, kai oro temperatūra bent kelias dienas iš eilės yra ne žemesnė nei 8 laipsniai šilumos. Visgi, reikia žinoti ir tai, kad tinkamas laikas sodinimui nėra vienintelė sąlyga, dėl kurios bulves kokybiškai augs – svarbu priminti, kad šios daržovės į tą pačią vietą turėtų būti sėjamos tik kartą per 4 metus. 

Taigi, dabar jau žinote svarbiausią informaciją apie šių daržovių sodinimą. Na,  o pabaigai belieka tik pridurti, kad dar daugiau naudingų faktų galite rasti https://darzininkyste.lt/category/sodininkyste/