Skip to content
Home » Kaip dažnai, kas kiek laiko keisti patalynę?

Kaip dažnai, kas kiek laiko keisti patalynę?

Kiekvieną savaitę dauguma iš mūsų praleidžiame maždaug 49–60 ir daugiau valandų miegodami savo lovose. Tai daug laiko pailsėti, kurio reikia mūsų kūnui klestėti, tačiau taip pat pakankamai laiko susikaupti nešvarumams, prakaitui, riebalams ir kitiems nešvarumams ant patalynės.

Tinkama higiena svarbi visose gyvenimo srityse. Kalbant apie mūsų patalynę, tai galbūt svarbiau, nei jūs manote. Reguliariai nevalant, nešvarios paklodės gali sukelti alergiją, odos išbėrimus, astmą ir kt. Jūsų sveikatai ir miego kokybei svarbu, kad daiktai būtų švarūs, tačiau kaip dažnai turėtumėte plauti patalynę?

Kaip dažnai turėtumėte skalbti savo paklodes?

Dauguma žmonių turėtų skalbti savo paklodes kartą per savaitę. Jei nemiegate ant čiužinio kiekvieną dieną, galite jį ištiesti maždaug kartą per dvi savaites.

Kai kurie žmonės turėtų skalbti patalynę net dažniau nei kartą per savaitę. Jei turite augintinių, ypač jei leidžiate jiems miegoti savo lovoje, rekomenduojama plauti kas 3-4 dienas. Jei jaučiate alergiją ar astmą, verta pabandyti dažniau valyti patalynę, kad pamatytumėte, ar simptomai pagerėjo.

Taip pat rekomenduojama dažniau skalbti paklodes šiltais vasaros mėnesiais, nes greičiausiai daugiau prakaituosite. Taip pat, jei pavasarį ar vasarą turite sezoninių alergijų, dažniau plaunant patalynę gali padėti palengvinti simptomus.

Kodėl svarbu išsiplauti paklodes?

Kartą per savaitę skalbti patalynę ir pasikloti lovą gali atrodyti per daug, bet verta skirti laiko. Net po kelių dienų ant patalynės gali susikaupti daug:

  • Purvo
  • Negyvų odos ląstelių
  • Kūno aliejų
  • Prakaito
  • Dulkių erkių, įskaitant jų skerdenas ir išmatas

Nors dauguma iš mūsų gali susitaikyti su miegu savo purve ir prakaitu, daugeliui iš mūsų labiausiai rūpi būtent šis paskutinis dalykas.

Dulkių erkutės yra mikroskopinės būtybės, kurios yra labai paplitusios daugumoje namų ūkių. Jos nesikandžioja, tačiau gali sukelti odos bėrimus ir sudirginimą bei daugeliui žmonių gali pabloginti alergijos simptomus.

Jei metas atsinaujinti turimus patalynės komplektus, kviečiame apsilankyti čia: ​​https://epik.lt/.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tiktarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomenas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com kamtoreikia.lt weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt