Norėdami puikiai išsimiegoti, turite turėti gerą kokybišką čiužinį ir palankią miegui aplinką. Tačiau patalynė taip pat gali turėti didelės įtakos Jūsų miego kokybei.
Kas yra patalynė?
Patalynė – tai antklodžių, pagalvių bei čiužinių užvalkalai ir kiti lovos papuošalai, kuriuos žmonės naudoja savo čiužiniams bei antklodėms ir pagalvėms uždengti ir jas išsaugoti švarias kur kas ilgesnį laiką. Galite įsigyti atskirų lovos užtiesalų arba patalynės komplektus. Tai yra svarbi miegamojo detalė, kuri šildo, daro įtaką Jūsų miego kokybei ir apsaugo Jūsų čiužinį bei antklodę ir pagalvę nuo dėvėjimosi.
Patalynių tipai
Patalynės skiriasi dydžiu, medžiagų sudėtimi, dizainu ir kam skirta yra patalynė. Dažniausiai parduotuvėse sutinkami šie patalynių dydžiai: 200×200 cm, 140×200 cm, 180×200 cm, 220×240 cm, 160×200 cm, 150×200 cm.
Medžiagos, iš kurių yra gaminamos patalynės, yra labai įvairios. Tai gali būti medvilnė, satinas, flanelė, linas, mikropluoštas, medvilninis satinas, šilkas ir daugelis kitų medžiagų. Šimtai unikalių ir išskirtinių dizainų papuoš bet kokio interjero miegamąjį.
Patalynės paprastai būna skirtomis į: patalynės naujagimiams, kūdikiams, vaikams, paaugliams, berniukams, mergaitėms ir suaugusiesiems.
Patalynės užvalkalus galite įsigyti atskirai arba sukomplektuotus. Jei norite, kad čiužinio paklodė būtų, pavyzdžiui, balta, tačiau nenorite, kad likusios patalynės dalys būtų tokios, tuomet pravartu įsigyti atskiromis dalimis.
Kaip išsirinkti tinkamiausią patalynę?
Kaip jau žinote, tinkama patalynė gali pagerinti Jūsų miego kokybę, o netinkama – tik pabloginti. Štai keletas priežasčių, kodėl turėtumėte rūpestingai rinktis patalynės komplektą:
- prastos kokybės patalynė gali sudirginti Jūsų odą. Iš šiurkštaus sintetinio pluošto pagaminta patalynė gali sudirginti odą arba pabloginti esamas odos ligas, todėl Jums bus sunku jaustis patogiai ir atsipalaiduoti naktį.
- nekokybiškas patalynės komplektas gali sulaikyti per daug šilumos. Kai kurie žmonės yra linkę sukaisti miego metu, o tai sukelia pernelyg didelį prakaitavimą ir dehidrataciją. Be to, jei miego metu Jums per šilta, galite nenustoti vartytis ieškodami komforto arba Jus gali kankinti troškulys.
- gera patalynė užtikrins normalią oro cirkuliaciją, tačiau išlaikys šilumą, todėl Jums neteks šalti susisupus į antklodę. Jei naudojate patalynę, pagamintą iš per daug kvėpuojančių audinių, Jums gali būti sunku sušilti naktį, todėl miego kokybė automatiškai pablogėja.
Kalbant apie tinkamą patalynės pasirinkimą, pasistenkite rasti geriausią kokybės ir kainos santykį, atsižvelgiant į turimą biudžetą. Nevenkite brangesnio patalynės varianto, nes ji, kaip jau supratote, tikrai gali paveikti Jūsų miego kokybę. Pateikiame keletą veiksnių, kuriuos turėtumėte apsvarstyti prieš įsigyjant gerą patalynę:
- Patogumas: patalynei gaminti naudojama medžiaga ir audinio pynimas gali turėti įtakos komforto jausmui. Rinkitės tik natūralias medžiagas ir venkite sintetinių pluoštų, kurie privers Jūsų kūną prakaituoti.
- Pralaidumas orui: pirkdami naują patalynę, atsižvelkite į pageidaujamą miego temperatūrą. Jei esate linkę į gausesnį prakaitavimą miego metu, pirkite labiau kvėpuojančių audinių patalynę. Ir atvirkščiai, jei esate linkę šalti naktį, galbūt norėsite miksuotų pluoštų medžiagos, kuri galėtų padėti sulaikyti šilumą po antklode, nes šilta antklodė toli gražu nėra viskas.
- Hipoalerginis: alergiškiems žmonėms gali būti naudinga patalynė su antimikrobinėmis savybėmis. Pasirinkę medžiagas, kurios yra natūraliai atsparios dulkių erkutėms ir pelėsiams, galite kur kas labiau pagerinti miego kokybę.
- Kokybė: gali kilti pagunda įsigyti nebrangų, vizualiai patrauklų patalynės komplektą, tačiau investicija į patalynę gali pakeisti Jūsų miego kokybę, o tai ilgainiui gali būti naudinga Jūsų sveikatai.