Nieko nėra geriau už lėkštę karšto, mėgiamo maisto, tačiau greitas gyvenimo tempas, didelis užimtumas ir kitos priežastys lemia tai, kad dažnai neturime galimybės pietauti namuose ar kavinėse, todėl esame priversti tenkintis įvairiais šaltais užkandžiais ar pusfabrikačiais. Karšto maisto nesunku pasigesti ir kelionėse, žygiuose ir t. t. Vis dėlto yra galimybė mėgauti skaniu, garuojančiu maistu visada, kad ir kur vyktume ar eitume. Tokią galimybę mums suteikia maistui skirti termosai.
Termoso maistui veikimo principas
Termoso maistui veikimo principas nieko nesiskiria nuo termoso, skirto gėrimams, veikimo principo. Dvigubos sienelės, kurias skiria vakuumo sluoksnis, „užrakina“ šilumą šio indo viduje, todėl maistas, esantis tokiame inde, ilgai išlieka karštas. Įprastai maistui skirtas termosas yra gaminamas iš tokių medžiagų, kaip nerūdijantis plienas bei plastikas, kurios yra tinkančios sąlyčiui su maistu. Pažymėtina, kad iš plastiko pagamintas maisto termosas turi integruotą stiklinę kolbą.
Kokiomis savybėmis pasižymi maistui skirtas termosas?
Maistui skirtas termosas dėl specialaus jo dizaino, t. y., ženkliai platesnės angos, yra lengvai valomas. Šis indas taip pat gali būti plaunamas ir indaplovėje. Platesnė anga užtikrina, kad bus patogu valgyti tiesiai iš paties indo. Tvirti ir ilgaamžiai maisto termosai pasižymi dideliu atsparumu įvairioms deformacijoms, dūžiams bei „geba“ maistą ilgai išlaikyti karštą. Ypač kokybiškas termosas sriubai, pavyzdžiui, patiekalą karštą gali išlaikyti net iki 20 val. ar net ilgiau. Pažymėtina, kad maisto termosas šaltį išlaiko dar ilgesnį laiką, t. y., net 24 val.
Į ką atkreipti dėmesį, renkantis naują maisto termosą?
Pirkdami termosą tikimės, kad jis mums tarnaus ilgai. Norint išsirinkti gerą, kokybišką maisto termosą, visada reikia rinktis tik iš kokybiškų medžiagų pagamintus gaminius. Kokybiškos gamybos medžiagos didžia dalimi lemia termosų ilgaamžiškumą bei tvirtumą. Renkantis maistui skirtus termosus taip pat būtina atsižvelgti į tokius aspektus, kaip sandarumas bei šilumos / šalčio išlaikymo laikas. Nesandarūs termosai ne tik blogai išlaiko šilumą / šaltį, bet ir neapsaugo nuo skysto maisto, pavyzdžiui, sriubos pratekėjimo. Informacija apie tai, kiek valandų termose maistas išlieka karštas, įprastai yra nurodoma ant gaminio pakuotės, todėl nepamirškite ir į tai atkreipti dėmesio. Dar vienas aspektas – termoso talpa. Maisto termosų įvairovė yra pakankamai nemaža. Vis dėlto pastebima, kad žmonės dažniausiai renkasi termosus, kurių talpa yra iki 0,5 l. Toks nedidelis termosas puikiai tinka tada, kai su savimi norite pasiimti tik vieną maisto porciją. 0,7 – 0,94 l maisto termosas yra puikus pasirinkimas tada, kai maistu dalinsis du žmonės. Nepamirškite, kad kuo didesnis maisto termoso tūris, tuo pastovi temperatūra jame yra išlaikoma ilgesnį laiką.
Ar galite grąžinti nekokybišką maisto termosą?
Perkant patikimose prekybos vietose, įskaitant internetines parduotuves, Jums visada bus suteikta garantija. Nepamirškite jos pasiimti! Garantija yra būtina tam, kad išryškėjus gamybos brokui garantiniu laikotarpiu galėtumėte grąžinti nekokybišką gaminį ir atgauti už jį sumokėtus pinigus. Ieškote maisto termoso, kuris tarnautų ilgiau nei dešimtmetį? Jums vertėtų pasižvalgyti Stanley maisto termosų „jūroje“, nes Stanley termosas maistui yra gaminys, kuriam yra suteikiama 25 metų ar net dar ilgesnė garantija.