Skip to content
Home » Kaip tinkamai paruošti žoliapjovę žiemai, kad ji tarnautų ilgus metus?

Kaip tinkamai paruošti žoliapjovę žiemai, kad ji tarnautų ilgus metus?

Baigiantis šiltajam sezonui ir artėjant rudeniui bei žiemai, laikas pagalvoti apie vejapjovės sandėliavimą bei priežiūrą. Tai gali būti tie dalykai, kurie padės jai ilgus metus išlikti tinkamai darbui. Atsakingas vejapjovės paruošimas žiemai yra labai svarbus, kad išvengtumėte rūdžių, variklio ir kitų problemų, kurios gali atsirasti bei brangiai kainuoti. Nesvarbu, ar turite benzininę, elektrinę, ar rankinę stumdomą vejapjovę, apžvelgsime, kaip ją paruošti šaltajam metų laikui, kad tarnautų ilgus metus. 

Visų pirma – išvalymas

Pirmas žingsnis ruošiant vejapjovę žiemai – kruopščiai ją išvalyti. Ant vejapjovės išorės bei viduje gali susikaupti nupjautos žolės, purvo ir šiukšlių. Ilgainiui ši tarša paskatina pažeidimus bei koroziją. Beveik nesvarbu ar jūsų rūsyje stovi STIHL žoliapjovė, ar naudojate mažiau žinomo gamintojo įrangą, valymo procesas būna gana panašus. 

  1. Išimkite uždegimo žvakę. Savaime suprantama, kad tai galioja tik benzinu varomoms vejapjovėms. Išimkite žvakę(-es), kad vejapjovė netyčia neužsivestų, kol su ja dirbate. Taip pat turėsite galimybę patikrinti, ar uždegimo žvakė nėra susidėvėjusi, ir prireikus ją pakeisite.
  2. Pašalinkite šiukšles. Nuo apatinės dalies, kur yra ašmenys, šepetėliu arba grandikliu pašalinkite nupjautą žolę ir šiukšles. Nupjautoje žolėje gali kauptis drėgmė, kuri gali sukelti koroziją. Būtinai nuvalykite zonas aplink peilius, išmetimo lataką ir kitas vietas, kuriose gali kauptis šiukšlės.
  3. Plaukite vejapjovę vandeniu. Venkite purkšti vandenį tiesiai į variklį ar ant elektrinių komponentų. Jei purvas įsisenėjęs, naudokite švelnų ploviklį ir minkštą šepetį. Kruopščiai nuplaukite ir leiskite vejapjovei visiškai išdžiūti, prieš eidami toliau.

Antras žingsnis – alyva

Alyvos keitimas prieš sandėliavimą žiemai irgi yra labai svarbus benzininėms vejapjovėms. Senoje alyvoje gali būti teršalų ir drėgmės, kurie ilgainiui sukelia variklio pažeidimo riziką. Štai kaip pakeisti alyyvą.

  1. Pašildykite variklį. Užveskite vejapjovę ir palikite ją dirbti bent kelias minutes, kad alyva sušiltų. Šilta ji lengviau teka, o išleidžiant bus išnešama daugiau teršalų.
  2. Išleiskite alyvą. Užgesinkite variklį ir pastatykite vejapjovę ant lygaus paviršiaus. Suraskite alyvos išleidimo kamštį, paprastai esantį šienapjovės apačioje. Po išleidimo kamščiu būkite pasidėję indą, kad būtų galima surinkti seną alyvą ir ji neįsigertų į gruntą ar grindis. Nuimkite kamštį ir leiskite alyvai visiškai ištekėti.
  3. Pakeiskite alyvos filtrą. Jei vejapjovėje yra alyvos filtras, pakeiskite jį, kol alyva išteka. Atsukite seną filtrą ir užsukite naują. Prieš tai plonu sluoksniu užtepkite naujos alyvos ant tarpinės.
  4. Įpilkite naują alyvą. Išleidę seną alyvą ir pakeitę filtrą, įstatykite išleidimo kamštį ir įpilkite naujos alyvos. Rekomenduojamą alyvos tipą ir talpą rasite savo vejapjovės instrukcijoje arba pasitarę su specialistais. Naudokite piltuvėlį bei pirštines.

Geriausia – ištuštinti baką, bet galima pilti ir kuro stabilizatoriaus

Laikui bėgant benzinas nusistovi, todėl gali labai kristi jo kokybė. Dėl to, savaeigės žoliapjovės ar traktoriukai sunkiai užsives, blogai dirbs jų motorai ar atsiras gedimų kuro sistemose. Tam, kad išvengtumėte šių problemų, prieš sandėliuodami vejapjovę žiemai, pasirūpinkite joje esančiais degalais.

Jei nuspręsite laikyti vejapjovę su degalais bake, įpilkite specialaus stabilizatoriaus, kad benzinas nesugestų. Įpylus, kelioms minutėms užveskite vejapjovę, kad stabilizatorius cirkuliuotų visoje degalų sistemoje.

Taip pat galima visiškai ištuštinti degalų baką. Dažnai tai yra geriausia išeitis, nes taip visiškai išvengiama užsistovėjusių degalų pavojaus. Ištuštinę baką, paleiskite variklį, kol jis sustos, kad įsitikintumėte, jog iš karbiuratoriaus ir žarnelių sunaudoti visi degalai.

Kiti dalykai, ką galima bei rekomenduojama padaryti

  • Prieš atidėdami vejapjovę, patikrinkite oro filtrą ir, jei reikia, jį išvalykite arba pakeiskite. Tam tereikia atidarykite specialų dangtelį ir filtrą išimti. Jį galite nuplauti šiltu vandeniu su muilu (jei ne popierinis) bei leiskite išdžiūti. Prieš vėl montuodami filtrą lengvai patepkite variklio alyva. 
  • Skirkite laiko ašmenims pagaląsti ir subalansuoti. Galite išimti peilį ir atkreipkite dėmesį į kryptį bei orientaciją. Pagaląskite peilius. Tolygiai užaštrinkite abi puses
  • Patikrinkite, ar vidiniai komponentai nėra pažeisti. Jei reikia – pakeiskite.
  • Jei laikote įrangą vertikaliai, įsitikinkite, kad pritvirtinimas saugus. Taip sutaupysite vietos ir sumažinsite alyvos ar degalų nuotėkio riziką.
  • Jei jūsų vejapjovė yra elektrinė arba akumuliatorinė, išimkite akumuliatorių ir laikykite jį vėsioje bei sausoje vietoje. 
manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tiktarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomenas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com kamtoreikia.lt weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt