Skip to content
Home » Kokie audiniai kokiems baldams geriausi?

Kokie audiniai kokiems baldams geriausi?

Laikas atnaujinti morališkai pasenusių baldų išvaizdą? Svarstote, kokia medžiaga yra tinkamiausia Jūsų baldams apmušti? Nežinote, kokią medžiagą rinktis lauko baldams? Medžiagų išpardavimas susuko galvą? Veliūras madinga ir gražu, tačiau norisi įvairovės? Ne bėda, nes mes padėsime Jums atsakyti į visus kylančius klausimus.

Baldų audinių tipai

Audiniai baldams yra skirstomi į natūralius ir sintetinius audinius.

Natūralūs baldiniai apmušalų audiniai yra austi iš gamtoje randamų medžiagų. Tai apima augalinius pluoštus ir medžiagas, gautas iš gyvūninės kilmės produktų. Štai keletas dažniausiai naudojamų natūralių audinių, naudojamų minkštiems baldams.

  • Medvilnė: šis natūralus pluoštas užtikrina gerą atsparumą dilimui bei blukimui. Jis yra mažiau atsparus glamžymuisi ir ugniai. Paviršiaus apdorojimas ir maišymas su kitais pluoštais dažnai ištaiso šiuos trūkumus. Patvarumas ir naudojimas priklauso nuo pynimo ir apdailos.
  • Oda: šią kietą medžiagą galima švelniai nusiurbti, drėgnai nušluostyti, jei reikia, ir nuvalyti odai skirtu kondicionieriumi arba balno muilu.
  • Šilkas: šis subtilus audinys tinka tik suaugusiems skirtoms patalpoms, tokioms kaip oficialios svetainės. Jei šis baldų audinys yra sutepamas, jis turi būti profesionaliai išvalytas.
  • Vilna: tvirta ir patvari, vilnos ir vilnos mišiniai puikiai atsparūs blukimui, raukšlėjimuisi ir nešvarumams. Paprastai vilna sumaišoma su sintetiniu pluoštu, kad būtų lengviau valyti ir sumažėtų pluoštų vėlimosi galimybė.

Sintetiniai audiniai yra dirbtinės medžiagos, sukurtos naudojant cheminius procesus. Paprastai jie yra patvaresni ir pigesni nei natūralūs apmušalų audiniai.

  • Acetatas: sukurtas kaip šilko imitacija, acetatas gali atlaikyti pelėsį ir susitraukimą po valymo/skalbimo. Tačiau jis linkęs nusidėvėti, susiraukšlėti ir blukti saulėje. Tai nėra geras pasirinkimas baldams, kurie bus naudojami kasdien.
  • Akrilas: šis sintetinis pluoštas buvo sukurtas kaip vilnos imitacija. Jis atsparus nusidėvėjimui, susiraukšlėjimui, nešvarumams ir blukimui.
  • Mikropluoštas: pagamintas iš poliesterio, šis populiarus apmušalų audinys turi aksomo tekstūrą, tačiau yra daug patvaresnis. Jis atsparus vandeniui, dėmėms ir blukimui, todėl puikiai tinka daug naudojamoms gyvenamosioms patalpoms.
  • Nailonas: retai naudojamas vienas, nailonas paprastai maišomas su kitais pluoštais, kad būtų vienas stipriausių apmušalų audinių. Nailonas yra labai elastinga, greit nesusitepa ir nesusiraukšlėja, bet linkęs blukti ir susitraukti.

Kaip išsirinkti tinkamiausią audinį baldams?

Renkantis apmušalus, reikėtų atsižvelgti į jo ilgaamžiškumą, priežiūros reikalavimus, atsparumą nešvarumams ir blukimui. Minkšti baldai yra naudojami įvairiai, atsižvelgiant į gaminio tipą ir vietą.

Nesvarbu, kaip apmušalai naudojami Jūsų namuose, svarbu, kad audinys gerai išlaikytų įprastą naudojimo lygį. Pavyzdžiui, sofos, kėdės ir pufai, kurie dėvimi tik vidutiniškai, pavyzdžiui, miegamuosiuose ar formalesnėse erdvėse, puikiai bus naudojami su mažiau patvariu audiniu. Tačiau kasdien intensyviai dėvimos dalys, pavyzdžiui, svetainės sofa, turi būti padengtos tvirtu, patvariu, sandariai austu audiniu, kad apsaugotų nuo dėmių ir pažeidimų bei greito nusidėvėjimo.

Įsigydami apmušalų audinį ar minkštus baldus, atminkite, kad kuo didesnis siūlų skaičius, tuo audinys yra tvirtesnis ir geriau išsilaikys.