Skip to content
Home » Koks kačių maistas geriausias? Sudėties apžvalga

Koks kačių maistas geriausias? Sudėties apžvalga

Maistinga dieta yra svarbi jūsų katės sveikatai. Prieš maitindami savo augintinį, turite sužinoti viską apie geriausią kačių maistą. Taip sužinosite, kokių aukštos kokybės ingredientų reikia ieškoti ir kaip jie gali turėti įtakos jūsų augintinio sveikatai. Tinkamas maistinių medžiagų balansas padės jūsų katei jaustis laimingai ir gyventi ilgą, visavertį gyvenimą. Renkantis savo augintinio maistą, reikia atkreipti dėmesį į keturis esminius ingredientus. Juose yra baltymai, skaidulos, riebalai ir angliavandeniai.

Jūsų katės maiste turi būti daug baltymų

Katės yra mėsėdžiai, dar žinomi kaip mėsos valgytojai, todėl joms reikia daug baltymų. Tiesą sakant, daug daugiau nei šunys ir kiti naminiai gyvūnai. Baltymai yra fermentų, hormonų ir neurotransmiterių pagrindas. Tai labai svarbu katės imuninei sistemai. Įvairių tipų baltymai sudaro vadinamąsias anglies grandines, kurios yra būtinos gliukozei gaminti.

Katėms per dieną reikia dviejų gramų baltymų vienam kilogramui savo kūno. Taigi prieš įtraukdami šį ingredientą į savo augintinio racioną, turėtumėte atlikti keletą skaičiavimų. Štai keletas aukštos kokybės baltymų produktų:

  • Vištiena
  • Lašiša
  • Kiaušiniai
  • Paukštiena
  • Žuvis
  • Pienas
  • Jautiena
  • Lęšis

Šalutiniai produktai taip pat gali būti geras baltymų šaltinis. Pavyzdžiui, žarnyne yra aminorūgšties, vadinamos taurinu, kuri yra labai svarbi katės sveikatai. Tai, kad nemėgstate valgyti kepenų, žarnyno ar širdies, nereiškia, kad šie šalutiniai produktai nėra naudingi jūsų augintiniui. Devintajame dešimtmetyje mokslininkai atliko daugybę tyrimų, įrodančių, kad taurino trūkumas kačių racione gali sukelti akių problemų, dėl kurių atsiranda aklumas ir kitos sveikatos problemos. Taurino trūkumas gali sukelti kurtumą, kardiomiopatiją ir širdies nepakankamumą, nepakankamą imuninį atsaką, prastą naujagimių augimą, reprodukcinį nepakankamumą ir kitus defektus. Baltymai yra labai svarbūs jūsų katės mitybai.

Skaidulos yra svarbios katėms

Vaisiai ir daržovės yra tinkamo jūsų katės virškinimo pagrindas. Pluoštas suteikia tūrio maistui judėti. Bakterijos ardo kai kurių rūšių vaisius ir daržoves ir sukuria trumposios grandinės riebalų rūgštis (SCFA). Jie labai svarbūs virškinimo procese. Reikėtų rinktis produktus su mažu celiuliozės procentu. Jis prastai fermentuojamas. Tokio maisto turėtumėte dėti tik tuo atveju, jei jūsų katei reikia numesti svorio. Celiuliozė skystina kalorijas ir palaiko tinkamą svorį. Tačiau kai kurie vaisiai ir daržovės yra vidutiniškai ir labai fermentuojami. Obuoliai, burokėlių minkštimas ir grūdai gali padėti jūsų katei reguliariai tuštintis.

Visaverčio aukštos kokybės kačių maisto galite įsigyti čia: https://evet.lt/category/maistas-katems.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tiktarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomenas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com kamtoreikia.lt weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt