Skip to content
Home » Šaldytuvų dalys ir remontas: verčiau taisyti nei iš pagrindų atsinaujinti

Šaldytuvų dalys ir remontas: verčiau taisyti nei iš pagrindų atsinaujinti

Be kokio buitinės technikos prietaiso neapsieitume praktiškai nei vienos dienos? Galbūt tai skalbimo mašina? O gal indaplovė? Visi buitinės technikos prietaisai teikia mums didžiulį patogumą, tačiau visų jų karalius yra šaldytuvas. Be šaldytuvo mes neturėtume šviežio maisto ir prarastume galimybę jį kuo ilgiau išlaikyti. Tai atrodo akivaizdu ir savaime suprantama – juk šaldytuvas dešimtmečius stovi mūsų virtuvėje ir nebyliai mums tarnauja! Būdami taip įpratę prie šio praktiško ir patogaus buitinės technikos prietaiso, dažnai pamirštame jo tikrąją svarbą ir prisimename ją tik tada, kai susiduriame su šaldytuvo gedimais.

Kai kurie vartotojai yra pratę daugelį buitinių problemų spręsti savo jėgomis, vadovaudamiesi principu, kad nėra nieko, ko jie negalėtų pasidaryti patys. Žinoma, kai kuriuos buitinių prietaisų gedimus galima pašalinti patiems, turint šiek tiek žinių ir patirties, tačiau šaldytuvas tarp tokių prietaisų nepatenka. Kad ir koks būtų šaldytuvo gedimas – netinkamas šaldymas ar vandens nuotėkis – patiems dažniausiai sunku nustatyti priežastį, sukėlusią gedimą, ir jį pašalinti.

Ir nors atrodytų, kad tokioje situacijoje puikia alternatyva galėtų būti buitinės technikos atnaujinimas, įsigyjant naują šaldytuvą, tačiau daug praktiškesniu sprendimu gali būti naujos pakaitinės šaldytuvų dalys ir profesionalios remonto paslaugos. Šiandien kalbiname buitinės technikos remonto įmonės „Salvata“ ekspertus apie tai, kodėl ir kada šaldytuvą geriau remontuoti, neskubant pirkti naujo.

Dažni šaldytuvų gedimai

Didelė skirtingų šaldytuvų modelių įvairovė ir kasmet buitinės technikos prietaisų rinką papildantys nauji šaldytuvai lemia ir labai platų skirtingų techninių gedimų spektrą. Net jei šaldytuvo gamintojo prekės ženklas rinkoje yra gerai žinomas ir vertinamas, joks prietaisas nėra apsaugotas nuo gedimų, kuriuos tenka šalinti.

Buitinės technikos remonto paslaugų įmonės „Salvata“ meistrai teigia: „Kiekvienas techninis gedimas, kaip ir jį sukėlusios priežastys, gali būti labai skirtingi, kaip antai netinkama priežiūra, ilgas tarnavimo laikas ir kt. Tačiau labai dažnai dėl šaldytuvo remonto paslaugų kreipiamasi tuomet, kai šaldytuvas ima per daug arba per mažai šaldyti, veikimo metu pradeda skleisti vis didesnį triukšmą, dėl susidėvėjusių tarpinių tinkamai nebeužsidaro šaldytuvo durelės, sutrinka šaldymo kameros veikimas ir kt.“ – ir priduria – „Tai nėra vieninteliai gedimai dėl kurių pašalinimo kreipiasi vartotojai. Dažnos problemos taip pat yra ir nebeįsijungiantis šaldytuvas,  vandens nuotėkis, sugedęs šaldytuvo ir kameros temperatūros reguliavimas, labai apšąlančios vidinės šaldytuvo sienelės.“

Šaldytuvo remontas ar naujo prietaiso pirkimas

Kai šiuolaikinėje rinkoje yra tiek daug naujų ir ypatingai dideliu funkcionalumu pasižyminčių šaldytuvų, sugedus senam šaldytuvui daugelis skuba į buitinės technikos prekių parduotuvę pirkti naujo. Tačiau gal tokiu atveju šaldytuvo remontas būtų efektyvesnis sprendimas?

„Salvata“ ekspertai pabrėžia: „Nors naujų šaldytuvų asortimentas yra didelis, o šiuolaikinis buitinės technikos prietaisų funkcionalumas gali būti labai viliojantis, pirmiausia vartotojus visuomet skatiname susimąstyti apie tvarumą. Naują buitinės technikos prietaisą įsigyti nesudėtinga, ypač jei tai leidžia biudžetas, todėl daugelis net nesusimąsto apie gamtai padaromą žalą. Kasmet į aplinką išmetami milijonai buitinės technikos prietaisų, kurių didelė dalis nėra perdirbami, todėl į atmosferą išskiria nuodingas medžiagas. Jei vadovausimės tvariu požiūriu ir stengsimės kuo ilgiau išsaugoti turimą buitinę techniką – ne išimtis ir šaldytuvai apie kuriuos šiandien kalbame – galėsime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo, sumažindami taršos lygį.“

Sprendžiant, ar šaldytuvą remontuoti, ar pirkti naują, verta atsižvelgti ir į patiriamus kaštus. „Salvata“ teigimu, dažniausiai šaldytuvo gedimo šalinimas kainuoja gerokai mažiau nei naujo prietaiso pirkimas. Be to, remonto metu naudojamos kokybiškos ir originalios šaldytuvų dalys, kurioms, kaip ir atliktiems remonto darbams, taikoma garantija. Dėl šių priežasčių šaldytuvo remontas gali būti ekonomišku, tvariu ir praktišku pasirinkimu.