Kaip ir galima tikėtis dėl tokios plačios ir nuolat besikeičiančios technologijos, interneto išradimo neįmanoma priskirti vienam asmeniui. Taigi, internetas buvo dešimčių novatoriškų mokslininkų, programuotojų ir inžinierių darbas, kurie sukūrė naujas funkcijas ir technologijas, kurios galiausiai susijungė ir tapo „informacijos greitkeliu“, kurį žinome šiandien.
Dar gerokai anksčiau, nei buvo sukurta technologija, skirta iš tikrųjų sukurti internetą, daugelis mokslininkų jau numatė pasaulinių informacijos tinklų egzistavimą. Nikola Tesla žaidė su „pasaulinės belaidžio ryšio sistemos“ idėja XX amžiaus dešimtmečio pradžioje, o mąstytojai, tokie kaip Paulas Otletas ir Vannevaras Bushas, XX amžiaus trečiajame ir ketvirtajame dešimtmečiuose sugalvojo mechanizuotas, paieškai skirtas knygų ir laikmenų saugojimo sistemas.
Vis dėlto pirmosios praktinės interneto schemos buvo pateiktos tik septintojo dešimtmečio pradžioje, kai MIT J.C.R. Licklider išpopuliarino kompiuterių „tarpgalaktinio tinklo“ idėją. Netrukus po to kompiuterių mokslininkai sukūrė „paketų perjungimo“ koncepciją – efektyvaus elektroninių duomenų perdavimo metodą, kuris vėliau taps vienu iš pagrindinių interneto elementų.
Pirmasis veikiantis interneto prototipas atsirado septintojo dešimtmečio pabaigoje sukūrus ARPANET arba Pažangių tyrimų projektų agentūrų tinklą. Iš pradžių finansavo JAV gynybos departamentas, ARPANET naudojo paketų perjungimą, kad keli kompiuteriai galėtų bendrauti viename tinkle.
1969 m. spalio 29 d. ARPAnet pristatė savo pirmąjį pranešimą: „mazgas-mazgas“ ryšys iš vieno kompiuterio į kitą. Pranešimas „LOGIN“ buvo trumpas ir paprastas, bet vis tiek jis sugriuvo besikuriantį ARPA tinklą: Stanfordo kompiuteris gavo tik pirmąsias dvi raštelio raides.
Ši technologija toliau augo aštuntajame dešimtmetyje, kai mokslininkai Robertas Kahnas ir Vintonas Cerfas sukūrė perdavimo valdymo protokolą ir interneto protokolą arba TCP/IP – ryšio modelį, nustatantį duomenų perdavimo tarp kelių tinklų standartus.
ARPANET priėmė TCP/IP 1983 m. sausio 1 d., ir iš ten mokslininkai pradėjo kurti „tinklų tinklą”, kuris tapo šiuolaikiniu internetu. Internetinis pasaulis įgavo labiau atpažįstamą formą 1990 m., kai kompiuterių mokslininkas Timas Bernersas-Lee išrado pasaulinį internetą. Nors tai dažnai painiojama su pačiu internetu, žiniatinklis iš tikrųjų yra tik labiausiai paplitusi prieiga prie duomenų internete svetainių ir hipersaitų pavidalu.
Žiniatinklis padėjo išpopuliarinti internetą tarp visuomenės ir buvo esminis žingsnis kuriant didžiulį informacijos srautą, kurį daugelis iš mūsų dabar pasiekia kasdien.