Namų dekoravimas yra gana jaudinantis procesas, tačiau reikalauja nemažai pastangų. Šiais laikais su tokia didele dekoracijų pasiūla rinkoje galima padaryti išties puikių dalykų, kalbant apie namų interjero keitimą ar papildymą naujomis detalėmis. Nors galbūt negalėsite pakeisti baldų kas pusę metų, tačiau lengvai galite pakeisti morališkai atsibodusį kambarių įvaizdį puošniomis pagalvėlėmis.
Pagalvėlių tipai ir dydžiai
Dekoratyvinės pagalvėlės yra tuo žavios, kad gali būti labai įvairios dizaino ir dydžio prasme. Jos paprastai yra skirstomos į jau minėtas dekoratyvines pagalvėles arba lauko baldų pagalvėles (nors tai gali būti ir tai, ir tai), kurios atlieka tam tikrą baldų paminkštinimo funkciją.
Paprastai pagalvėles įsivaizduojame tradicinės keturkampės formos formato, tačiau dažnai tokių švenčių, kaip pavyzdžiui, šv. Valentino dienos proga, parduotuvėse galima pamatyti širdelės formos pagalvėles. Be išvardytų formų pagalvėlė gali būti ilga, ovali, apvali, žvaigždutės formos ir pan. Kalbant apie skirtas vaikams pagalvėles, jos gali būti labai įvairių formų, pavyzdžiui, kokio nors animacinio filmo herojaus ar gyvūno formos. Dažnai tėveliai užsimoja dekoruoti pagalvėlėmis vaiko kambarį nuo 1 metų, kai šis ima daugiau aktyviai judėti, tai pagalvėlės šiuo atžvilgiu ne tik dekoruoja, bet ir savotiškai apsaugo nuo kai kurių vaiko bumptelėjimų.
Rinkoje galima rasti tūkstančius skirtingų dekoratyvinių pagalvėlių variantų, todėl tai puikus ir lengvas būdas dekoruoti bet kokį kambarį – pritaikyti pagalvėles prie bet kokio namų interjero. Dažnai žmonės, išgirdę žodį ,,pagalvėlės” intuityviai pagalvoja apie dekoratyvines pagalvėles ant sofos ar ant lovos, tačiau nesuklyskite ir neapsiribokite ties šiais baldais. Pagalvėlėmis galima dekoruoti kėdes, lauko baldus, vaikų žaidimų erdvę ar kampelį ant grindų ir pan.
Pagalvėlės, kaip jau minėjome, gali būti įvairiausių dydžių: tiek labai mažos, tiek labai didelės, bet populiariausi jų dydžiai yra šie: 40×40 cm, 45×45 cm, 70×80 cm, 60×60 cm, 40×60 cm. Taip pat rasite skirtingų medžiagų gausą. Dekoratyvinės pagalvėlės namams gali būti pagamintos (kalbama apie išorinį pagalvėlių paviršių) iš medvilnės, iš lino, iš šilko, iš aksomo ir pan., bet pastaruoju metu populiariausias pasirinkimas yra veliūrinės pagalvėlės, nes būtent ši medžiaga yra ,,užkariavusi” moterų širdis.
Kaip išsirinkti tinkamiausias pagalvėles?
Yra keletas pamatinių principų, į kuriuos visada turėtumėte atsižvelgti, renkantis dekoratyvines pagalves savo namams:
- Pasirinkite vieną vientisą spalvų paletę ir nenukrypkite nuo jos. Didžiausią dekoratyvinių pagalvėlių poveikį pastebėsite tuomet, kai Jūsų pagalvės bus tos pačios spalvos atspalvių.
- Simetriškai jas išdėliokite ant sofos, lovos ar sėdynės prie lango. Kai pagalvėles dedate keliomis eilėmis ir šios būna iš skirtingų audinių (jau nekalbant apie skirtingas spalvų paletes), erdvė gali atrodyti per daug užkrauta, vietoje norimo lengvumo ir estetikos. Vienos eilės išdėstymas yra geriausias pasirinkimas, nes taip viskas atrodo tvarkinga ir nepergrūsta.
- Viena paprasta vienspalvė pagalvėlė, viena marga ir viena pirmųjų dviejų viduriukas. Tai yra pagrindinė formulė, kuri padės sukurti tobulą vaizdą.
- Judant link sofos vidurio, pagalvės turėtų mažėti. Vizualiai Jūsų didžiausios pagalvės turi būti tolimiausiuose kampuose, o mažesnės – viduje.
- Nors ir dekoratyvios, pagalvės tikrai skirtos Jūsų minkštiems baldams suteikti jaukumo ir, svarbiausia, patogumo, todėl nepersistenkite! Nepridėkite pagalvių tiek, kad nebūtų vietos patogiai atsisėsti.